BLOG

Hikayelerimiz

Geleceğin üretici ve kodlayabilen bireylerini bugünden yetiştirmek amacıyla geliştirmiş olduğumuz Maker ve Kodlama Kiti ile özel yetenekli çocuklarımız kendi robotlarını oluşturuyor ve kodluyorlar!

Maker ve Kodlama Kiti, Turkcell Zeka Küpü projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış 96 BİLSEM Okulu’nun (Bilim ve Sanat Merkezi) üstün yetenekli 25 bin öğrenci ve öğretmenine armağan edilen, elektronik kodlanabilir-programlanabilir bileşenler barındıran bir kittir.

Maker ve Kodlama Kiti ile öğrencilerimiz üreten birey olma yolunda elektronik, kodlama ve mekanik alanlarında becerilerini geliştirecekleri gibi, hayallerindeki projeleri de bu kit ile gerçekleştirmenin ilk adımlarını atacaklar.

Maker ve Kodlama Kiti’nde bulunan bileşenler, mıknatıslar yardımıyla kablolama sorunu yaşamadan birbiriyle birleşebiliyorlar. Temel ve Gelişmiş Kit olarak ikiye ayrılan bu kitte şu bileşenler yer alıyor:

Temel Maker ve Kodlama Kiti

Temel Kit içerisinde bulunan bileşenlerden Makey Oz+ kodlanabilir bir beyin görevi görüyor. Dilerseniz TBlok mobil uygulamasını cep telefonunuza yükleyerek, projelerinizi bilgisayar kullanmadan da kolaylıkla geliştirebilirsiniz. TBlok uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Güç Modülü
Güç Modülü
Şişman LED Modülü
Şişman LED Modülü
DC Motor & Tekerlek
DC Motor & Tekerlek
Pil Kablosu
Pil Kablosu
Mikro USB Kablo
Mikro USB Kablo
Makey Oz
Makey Oz

Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti

Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti, Temel Maker ve Kodlama Kiti’ni deneyimleyen kullanıcıların proje oluşturma aşamasında proje fikirlerini desteklemelerini ve geliştirmelerini sağlayacak ek bileşenleri (sensörler, bağlantı ve diğer araçlar) içeren bir kittir. İçerisinde bulunan sensörler sayesinde interaktif projeler tasarlamanız artık mümkün!

Işık Sensörü
Işık Sensörü
Ses Sensörü
Ses Sensörü
Potansiyometre Modülü
Potansiyometre Modülü
Buton Modülü
Buton Modülü
Kablo Modülü
Kablo Modülü
Ultrasonik Mesafe Sensörü
Ultrasonik Mesafe Sensörü
Güç Eklenti Modülü
Güç Eklenti Modülü

Turkcell Zeka Küpü Maker ve Kodlama Kit’ine ait proje örnekleri, kit bileşenlerine ait ayrıntıları içeren eğitimlere ulaşmak için Turkcell Zeka Küpü LMS sistemimizi inceleyin!